KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 12702142
*
nr 1270 2142
Anna Jalpachik
(1954-2013), Ukraina/Sverige
Oljemålningar, 4 st, Anna Jalpachik (1954-2013), + bok. Olja på pannå, monogramsignerade. Motivet: 18x24 cm
Anna Kalinitchenko Jalpachik, ukrainsk-svensk bildkonstnär född på Krim 1954, död 2013.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 augusti 2019
kl 19:54:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/8 21:06:32
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Anna Jalpachik
Anna Kalinitchenko Jalpachik, ukrainsk-svensk bildkonstnär född på Krim 1954, död 2013.
Läs mer om Anna Jalpachik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anna jalpachik bok olja på pannå oljemålningar sverige ukraina
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:55
-
6120 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:59
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:50
-
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:48
-
6240 Oljemålning
Arne Olsson (1918-2004), Sverige. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:34
-
6162 Oljemålning
Eva Kellberg, Monogramsignerad. Olja på duk, 65x51..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:57
*
Anna Jalpachik
Anna Kalinitchenko Jalpachik, ukrainsk-svensk bildkonstnär född på Krim 1954, död 2013.
Läs mer om Anna Jalpachik
nr 1270 2142
Anna Jalpachik
(1954-2013), Ukraina/Sverige
Oljemålningar, 4 st, Anna Jalpachik (1954-2013), + bok. Olja på pannå, monogramsignerade. Motivet: 18x24 cm
Anna Kalinitchenko Jalpachik, ukrainsk-svensk bildkonstnär född på Krim 1954, död 2013.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 augusti 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/8 21:06:32 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Anna Jalpachik
Anna Kalinitchenko Jalpachik, ukrainsk-svensk bildkonstnär född pÃ¥ Krim 1954, död 2013.Läs mer om Anna Jalpachik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anna jalpachik bok olja på pannå oljemålningar sverige ukraina
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:55 -
6120 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:59 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:50
-
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:48 -
6240 Oljemålning
Arne Olsson (1918-2004), Sverige. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:34 -
6162 Oljemålning
Eva Kellberg, Monogramsignerad. Olja på duk, 65x51..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:57